Holdinformationer om Egmont


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Thomas FøhrbyTlf:3059 5855/
Morten Gram SellTlf:6082 4682/

Spilletøj(primær/sekundær): grøn / gul.

Primær hjemmebane: Ryparken.

Holdinformation: Formand: Ida K.F. Thomsen
tlf. 61605991
Kasserer: Nicklas Johansen
Tlf. 4047 8994

Adresse: Nørre allé 75, 6., 753, 2100 kbh Ø, Dk.

Status 2017: Nr. 5 i 1. Division Herre (13 point efter 12 kampe)

Kollegietilknytning: Egmont, Nørre Allé 75, 2100 Kbh. Ø

KOMMENDE KAMPE

Der er ikke tilføjet nogen kampe til programmet i denne sæson.

Resultater i 2017
Onsdag d. 26/4-201719:15Tietgen - Egmont (1. Herre)  5 - 1  Artillerivej
Søndag d. 30/4-201715:30Egmont - Ostenfeld (1. Herre)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 7/5-201715:30Egmont - Nybrogaard (Pokal Herre)  9 - 1  Ryparken
Søndag d. 21/5-201716:30Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 28/5-201716:30Nordisk - Egmont (1. Herre)  2 - 5  Ryparken
Søndag d. 4/6-201715:30Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  3 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Onsdag d. 14/6-201718:00Nybrogaard - Egmont (1. Herre)  3 - 2  Vadgård Skole
Søndag d. 18/6-201715:30Egmont - Ostenfeld (Pokal Herre)  5 - 4  Ryparken
Søndag d. 10/9-201716:45Egmont - Tietgen (1. Herre)  2 - 6  Ryparken
Søndag d. 17/9-201716:00Ostenfeld - Egmont (1. Herre)  3 - 0  DTUs baner
Søndag d. 24/9-201717:00Egmont - Nybrogaard (1. Herre)  3 - 1  Ryparken
Lørdag d. 30/9-201717:40Egmont - Tietgen (Pokal Herre)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 1/10-201717:00Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 8/10-201716:15Egmont - Nordisk (1. Herre)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 29/10-201717:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  4 - 2  Ryparken

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2017)
Adam Witten
Adam Witten
(0 kampe i 2017)
Ajenthen Ranjan
Ajenthen Ranjan
(0 kampe i 2017)
Aksel Sønderby Nathan
Aksel Sønderby Nathan
(0 kampe i 2017)
Anders Aarby
Anders Aarby
(0 kampe i 2017)
Anders Hjordt Pedersen
Anders Hjordt Pedersen
(0 kampe i 2017)
Andreas bang nielsen
Andreas bang nielsen
(0 kampe i 2017)
Ask Ny3
Ask Ny3
(0 kampe i 2017)
Bastian(the beast)
Bastian(the beast)
(0 kampe i 2017)
Carsten Sommer Andersen
Carsten Sommer Andersen
(0 kampe i 2017)
Christian Friberg
Christian Friberg
(0 kampe i 2017)
Christian Nonnemann
Christian Nonnemann
(0 kampe i 2017)
Christian Rønn
Christian Rønn
(0 kampe i 2017)
Christian Zambach
Christian Zambach
(0 kampe i 2017)
Christoffer Lythcke
Christoffer Lythcke
(0 kampe i 2017)
Daniel Schou
Daniel Schou
(0 kampe i 2017)
Danny Nothlev
Danny Nothlev
(0 kampe i 2017)
David
David
(0 kampe i 2017)
Emil Damgaard Grann
Emil Damgaard Grann
(0 kampe i 2017)
Emil Johannessen
Emil Johannessen
(0 kampe i 2017)
Emil Johannessen
Emil Johannessen
(0 kampe i 2017)
eppe Dalskov Frederiksen
eppe Dalskov Frederiksen
(0 kampe i 2017)
eppe Dalskov Frederiksen
eppe Dalskov Frederiksen
(0 kampe i 2017)
esben mortensen
esben mortensen
(0 kampe i 2017)
Eskil Meinhardt Hansson
Eskil Meinhardt Hansson
(0 kampe i 2017)
Filip Jansåker
Filip Jansåker
(0 kampe i 2017)
Frederik ny 4
Frederik ny 4
(0 kampe i 2017)
hasse
hasse
(0 kampe i 2017)
Henrik Madsen
Henrik Madsen
(0 kampe i 2017)
Hjalte List Nielsen
Hjalte List Nielsen
(0 kampe i 2017)
Jack George
Jack George
(0 kampe i 2017)
Jakob
Jakob
(0 kampe i 2017)
jakob ingels
jakob ingels
(0 kampe i 2017)
Jakob Maltha
Jakob Maltha
(0 kampe i 2017)
Janko Reddi
Janko Reddi
(0 kampe i 2017)
Jannik Tharben
Jannik Tharben
(0 kampe i 2017)
Jens Lundgren
Jens Lundgren
(0 kampe i 2017)
Jens Quitzau Adolphsen
Jens Quitzau Adolphsen
(0 kampe i 2017)
Jesper Jerry
Jesper Jerry
(0 kampe i 2017)
Jesper Schou Nielsen
Jesper Schou Nielsen
(0 kampe i 2017)
Johan Ingerslev
Johan Ingerslev
(0 kampe i 2017)
Johan Ingerslev
Johan Ingerslev
(0 kampe i 2017)
Johan Thygesen
Johan Thygesen
(0 kampe i 2017)
JohnStar 668
JohnStar 668
(0 kampe i 2017)
Jonas Magnus
Jonas Magnus
(0 kampe i 2017)
Jonas Sølberg Hansen
Jonas Sølberg Hansen
(0 kampe i 2017)
Jonathan Rasmusson
Jonathan Rasmusson
(0 kampe i 2017)
Kasthuren Ranjan
Kasthuren Ranjan
(0 kampe i 2017)
Kim Maribo
Kim Maribo
(0 kampe i 2017)
Kristian Fuglsang
Kristian Fuglsang
(0 kampe i 2017)
Kristoffer wulff pommer
Kristoffer wulff pommer
(0 kampe i 2017)
Kræn Vodder Nielsen
Kræn Vodder Nielsen
(0 kampe i 2017)
Lasse Kerndrup
Lasse Kerndrup
(0 kampe i 2017)
Lasse Wester
Lasse Wester
(0 kampe i 2017)
Mads Sylvester Rasmussen
Mads Sylvester Rasmussen
(0 kampe i 2017)
Magnus Hansen
Magnus Hansen
(0 kampe i 2017)
Magnus Kihlstrøm
Magnus Kihlstrøm
(0 kampe i 2017)
Malthe Haubo
Malthe Haubo
(0 kampe i 2017)
Martin 'bebse' Lehman
Martin 'bebse' Lehman
(0 kampe i 2017)
Michael Svensson
Michael Svensson
(0 kampe i 2017)
Micheal Kristensen
Micheal Kristensen
(0 kampe i 2017)
Morten Kühn Madsen
Morten Kühn Madsen
(0 kampe i 2017)
Muhamed Vejzovic
Muhamed Vejzovic
(0 kampe i 2017)
Nicolai Marckmann Hansen
Nicolai Marckmann Hansen
(0 kampe i 2017)
Peder Korsgaard
Peder Korsgaard
(0 kampe i 2017)
Peter Petersen
Peter Petersen
(0 kampe i 2017)
Rasmus
Rasmus "Amadeus" Hansen
(0 kampe i 2017)
Rasmus M4
Rasmus M4
(0 kampe i 2017)
Rasmus Møllerhøj
Rasmus Møllerhøj
(0 kampe i 2017)
Sebastian
Sebastian "843" Deisler
(0 kampe i 2017)
Sebastian 843
Sebastian 843
(0 kampe i 2017)
Sebastian Osterwald
Sebastian Osterwald
(0 kampe i 2017)
Sebastian Pawel Kobylarz
Sebastian Pawel Kobylarz
(0 kampe i 2017)
Simon
Simon
(0 kampe i 2017)
Simon Husby
Simon Husby
(0 kampe i 2017)
Spillertrup
Spillertrup
(0 kampe i 2017)
Spillertrup Breezers
Spillertrup Breezers
(0 kampe i 2017)
Srdjan Zakula
Srdjan Zakula
(0 kampe i 2017)
Stefan Zambach
Stefan Zambach
(0 kampe i 2017)
Søren B. Lauritsen
Søren B. Lauritsen
(0 kampe i 2017)
Søren Erritzøe Nielsen
Søren Erritzøe Nielsen
(0 kampe i 2017)
Søren Fuglsang
Søren Fuglsang
(0 kampe i 2017)
Søren Marker Jensen
Søren Marker Jensen
(0 kampe i 2017)
Tobias Schmidt Olesen
Tobias Schmidt Olesen
(0 kampe i 2017)
Tobias Todsen
Tobias Todsen
(0 kampe i 2017)
Trygve Aabye Dam
Trygve Aabye Dam
(0 kampe i 2017)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

IALT0
ASSISTLISTE

IALT0

TIDLIGERE RESULTATER
Søndag d. 6/11-201615:00Egmont - Tietgen (1. Herre)  1 - 6  Ryparken
Søndag d. 9/10-201617:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 2/10-201617:00Egmont - Nordisk (1. Herre)  2 - 5  Ryparken
Søndag d. 25/9-201616:00Morbærhaven - Egmont (1. Herre)  3 - 3  Herstedøsterskole
Søndag d. 18/9-201617:00Egmont - Bergsøe (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 11/9-201614:30Ostenfeld - Egmont (1. Herre)  1 - 2  DTUs baner
Søndag d. 5/6-201616:45Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  3 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 29/5-201616:30Nordisk - Egmont (1. Herre)  5 - 5  Ryparken
Søndag d. 22/5-201616:30Egmont - Morbærhaven (1. Herre)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 15/5-201616:00Egmont - Morbærhaven (Pokal Herre)  0 - 1  Ryparken
Søndag d. 8/5-201616:30Bergsøe - Egmont (1. Herre)  1 - 3  DTUs baner
Søndag d. 24/4-201616:30Egmont - Ostenfeld (1. Herre)  1 - 4  Ryparken
Søndag d. 17/4-201614:00Tietgen - Egmont (1. Herre)  8 - 0  Artillerivej
Søndag d. 3/4-201616:30Nordisk - Egmont (Træning)  1 - 4  Ryparken
Søndag d. 27/3-201613:00Studentergaarden - Egmont (Træning)  1 - 7  Ryparken
Søndag d. 1/11-201518:15Egmont - Tietgen (1. Herre)  3 - 5  Fælledparken Kunst
Søndag d. 25/10-201516:30Egmont - RHK (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 4/10-201516:30Egmont - Nordisk (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 27/9-201515:30Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 20/9-201518:15Egmont - William Demant (1. Herre)  3 - 2  Ryparken
Lørdag d. 12/9-201516:00Rebæk Søpark - Egmont (1. Herre)  0 - 5  Rebæk Søpark
Søndag d. 6/9-201514:15Ostenfeld - Egmont (1. Herre)  3 - 0  DTUs baner
Søndag d. 14/6-201517:00Tietgen - Egmont (1. Herre)  3 - 1  Artillerivej
Søndag d. 7/6-201517:00RHK - Egmont (1. Herre)  2 - 5  Fælledparken Kunst
Søndag d. 31/5-201516:30Nordisk - Egmont (1. Herre)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 17/5-201516:30Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 10/5-201517:00Egmont - Otto Mønsted (Pokal Herre)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 3/5-201512:30William Demant - Egmont (1. Herre)  1 - 1  DTUs baner
Søndag d. 26/4-201516:30Egmont - Rebæk Søpark (1. Herre)  3 - 2  Ryparken
Søndag d. 19/4-201516:30Egmont - Ostenfeld (1. Herre)  4 - 3  Ryparken
Søndag d. 26/10-201415:15Egmont - Tietgen (1. Herre)  0 - 0  Ryparken
Søndag d. 5/10-201415:15Egmont - Nordisk (1. Herre)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 28/9-201415:15Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 1  Ryparken
Søndag d. 21/9-201415:15Egmont - POP (1. Herre)  9 - 0  Ryparken
Søndag d. 14/9-201417:00RHK - Egmont (1. Herre)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Mandag d. 8/9-201417:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Onsdag d. 18/6-201418:00William Demant - Egmont (Pokal Herre)  4 - 1  DTUs baner
Søndag d. 15/6-201418:00Ostenfeld - Egmont (1. Herre)  2 - 2  DTUs baner
Søndag d. 8/6-201415:00Tietgen - Egmont (1. Herre)  4 - 1  Artillerivej
Søndag d. 1/6-201415:30Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  1 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/5-201418:30Nordisk - Egmont (1. Herre)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 18/5-201416:00POP - Egmont (1. Herre)  0 - 6  Vadgård Skole
Søndag d. 11/5-201415:15Egmont - Kampsax (Pokal Herre)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/5-201417:00Egmont - RHK (1. Herre)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 27/4-201417:00Egmont - DGK (1. Herre)  8 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 6/4-201415:15Egmont - Ostenfeld (1. Herre)  4 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 27/10-201317:00Egmont - Tietgen (1. Herre)  4 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 6/10-201316:00Ostenfeld - Egmont (1. Herre)  0 - 1  DTUs baner
Søndag d. 29/9-201315:15Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 22/9-201315:30Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  9 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/9-201314:00Nybrogaard - Egmont (1. Herre)  1 - 5  Vadgård Skole
Søndag d. 8/9-201320:10RHK - Egmont (Træning)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 1/9-201317:00Egmont - DGK (1. Herre)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 23/6-201315:30Egmont - POP (Pokal Herre)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 9/6-201314:00POP - Egmont (1. Herre)  0 - 3  Vadgård Skole
Søndag d. 2/6-201316:00Tietgen - Egmont (1. Herre)  5 - 1  Sundby Idrætspark
Søndag d. 26/5-201317:00Egmont - Ostenfeld (1. Herre)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 12/5-201315:10Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  2 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 5/5-201317:00Egmont - Nybrogaard (1. Herre)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/4-201317:00Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  0 - 7  Fælledparken Kunst
Søndag d. 21/4-201317:00Egmont - POP (1. Herre)  3 - 2  Fælledparken Kunst
Torsdag d. 18/4-201317:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 4/11-201215:20Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/10-201216:50Egmont - POP (1. Herre)  1 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/10-201216:30Egmont - Otto Mønsted (Pokal)  0 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/10-201215:20Egmont - DGK (1. Herre)  4 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 30/9-201215:20Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 23/9-201213:00Kampsax - Egmont (1. Herre)  0 - 4  DTUs baner
Torsdag d. 21/6-201217:45POP - Egmont (Pokal)  1 - 4  DTUs baner
Søndag d. 17/6-201218:15Ostenfeld - Egmont (1. Herre)  1 - 2  DTUs baner
Søndag d. 10/6-201215:30Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  2 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 3/6-201214:00POP - Egmont (1. Herre)  0 - 0  Vadgård Skole
Onsdag d. 30/5-201218:00Ostenfeld - Egmont (Pokal)  0 - 1  DTUs baner
Mandag d. 28/5-201217:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 20/5-201212:30Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 13/5-201213:30Egmont - Kampsax (1. Herre)  7 - 1  Ryparken
Søndag d. 15/4-201219:00Egmont - Ostenfeld (1. Herre)  5 - 1  Ryparken
Søndag d. 1/4-201215:30Otto Mønsted - Egmont (Supercup)  4 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 30/10-201115:00Ostenfeld - Egmont (Pokal)  2 - 3  Ryparken
Torsdag d. 6/10-201117:15DGK - Egmont (1. Herre)  3 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 2/10-201114:00Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Torsdag d. 29/9-201117:30Egmont - POP (Pokal)  4 - 2  DTUs baner
Søndag d. 18/9-201115:00POP - Egmont (1. Herre)  1 - 5  Vadgård Skole
Søndag d. 11/9-201115:00Egmont - Kampsax (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 19/6-201114:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  1 - 6  Ryparken
Tirsdag d. 14/6-201118:00Egmont - Tietgen (Pokal)  7 - 6  Ryparken
Søndag d. 12/6-201115:00Egmont - DGK (1. Herre)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 5/6-201113:00Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  0 - 4  Ryparken
Søndag d. 29/5-201115:00Egmont - POP (1. Herre)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 15/5-201113:00Kampsax - Egmont (1. Herre)  3 - 4  DTUs baner
Søndag d. 8/5-201113:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  0 - 2  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 14/11-201014:00Egmont - POP (Pokal)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 31/10-201014:30Egmont - DGK (Pokal)  3 - 1  Ryparken
Torsdag d. 7/10-201017:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 3/10-201014:00Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  1 - 3  Ryparken
Mandag d. 20/9-201017:30Grønjord - Egmont (1. Herre)  4 - 5  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 12/9-201014:00Egmont - POP (1. Herre)  2 - 2  Fælledparken
Onsdag d. 8/9-201018:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 2  Fælledparken
Søndag d. 5/9-201016:00William Demant - Egmont (1. Herre)  0 - 9  DTUs baner
Onsdag d. 16/6-201018:00Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 13/6-201013:00Egmont - Kampsax (1. Herre)  9 - 0  Ryparken
Onsdag d. 9/6-201018:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  2 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 6/6-201014:00POP - Egmont (1. Herre)  4 - 0  Vadgård Skole
Søndag d. 30/5-201016:00Egmont - William Demant (1. Herre)  8 - 0  Ryparken
Søndag d. 23/5-201014:00Egmont - DGK (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 16/5-201015:00Egmont - Bergsøe ()  5 - 2  Ryparken
Søndag d. 9/5-201016:00Egmont - Grønjord (1. Herre)  4 - 3  Ryparken
Søndag d. 2/5-201016:00Hjortespring - Egmont ()  1 - 4  Hammergårdsskolen
Fredag d. 30/4-201018:00Hjortespring - Egmont (Pokal)  3 - 2  Hammergårdsskolen
Søndag d. 25/4-201015:00Kampsax - Egmont (1. Herre)  5 - 3  DTUs baner
Søndag d. 8/11-200914:00Hjortespring - Egmont (Pokal)  1 - 11  Fælledparken
Søndag d. 25/10-200914:00Egmont - RHK (Pokal)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 11/10-200916:00Egmont - POP (1. Herre)  5 - 2  Fælledparken
Søndag d. 4/10-200916:00Egmont - Hjortespring (1. Herre)  10 - 3  Ryparken
Søndag d. 27/9-200916:00Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 20/9-200916:00Egmont - Nybrogaard (1. Herre)  7 - 1  Ryparken
Søndag d. 13/9-200914:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  1 - 1  Fælledparken
Søndag d. 6/9-200914:00Egmont - Bergsøe (1. Herre)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 30/8-200916:00Egmont - DGK (1. Herre)  0 - 1  Ryparken
Søndag d. 21/6-200915:00Egmont - Kampsax (1. Herre)  8 - 0  Ryparken
Søndag d. 14/6-200916:00POP - Egmont (1. Herre)  2 - 4  Vadgård Skole
Søndag d. 7/6-200916:00RHK - Egmont (Pokal)  1 - 2  Ryparken
Fredag d. 5/6-200918:15Hjortespring - Egmont (1. Herre)  1 - 2  Skinderskovgård
Søndag d. 31/5-200916:00Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 0  Fælledparken
Søndag d. 24/5-200916:00Nybrogaard - Egmont (1. Herre)  0 - 1  Vadgård Skole
Søndag d. 17/5-200914:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 2  Ryparken
Søndag d. 10/5-200916:00Bergsøe - Egmont (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 3/5-200914:00Kampsax - Egmont (1. Herre)  0 - 1  DTUs baner
Mandag d. 27/4-200917:15DGK - Egmont (1. Herre)  2 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 5/10-200816:00POP - Egmont (1. Herre)  2 - 3  DTUs baner
Søndag d. 28/9-200814:00Egmont - Hjortespring (1. Herre)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 21/9-200816:00Kampsax - Egmont (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 14/9-200814:00Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 7/9-200814:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  3 - 3  Bavnehøj Idrætsanlæg
Torsdag d. 4/9-200817:00DGK - Egmont (1. Herre)  3 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 22/6-200816:00Otto Mønsted - Egmont (Pokal)  2 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 15/6-200814:00Egmont - DGK (1. Herre)  2 - 3  Ryparken
Søndag d. 8/6-200814:00Egmont - POP (1. Herre)  2 - 2  Ryparken
Fredag d. 30/5-200818:00Hjortespring - Egmont (1. Herre)  5 - 2  Skinderskovgård
Søndag d. 25/5-200816:00Studentergaarden - Egmont (1. Herre)  1 - 4  Fælledparken
Søndag d. 18/5-200816:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  0 - 0  Ryparken
Mandag d. 12/5-200816:00Egmont - Studentergaarden (Pokal)  2 - 3  Fælledparken
Søndag d. 4/5-200814:00Egmont - Kampsax (1. Herre)  9 - 1  Ryparken
Fredag d. 19/10-200717:00Hjortespring - Egmont (Pokal)  2 - 2  Skinderskovgård
Søndag d. 14/10-200714:00DGK - Egmont (1. Herre)  0 - 1  Livgardens Kaserne
Søndag d. 7/10-200715:00Egmont - Otto Mønsted (Pokal)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 7/10-200714:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 30/9-200714:00Egmont - Nybrogaard (1. Herre)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 9/9-200716:00Egmont - POP (1. Herre)  5 - 2  Fælledparken
Søndag d. 17/6-200714:00POP - Egmont (Pokal)  2 - 3  Vadgård Skole
Søndag d. 20/5-200714:00Ostenfeld - Egmont (1. Herre)  1 - 2  DTUs baner
Søndag d. 13/5-200714:00Egmont - Studentergaarden (1. Herre)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 6/5-200714:00Egmont - Hjortespring (1. Herre)  4 - 1  Fælledparken
Søndag d. 29/4-200714:00Kampsax - Egmont (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 22/4-200712:00Bergsøe - Egmont (1. Herre)  2 - 6  DTUs baner
Søndag d. 8/10-200614:00Egmont - DGK (1. Herre)  6 - 2  Fælledparken
Søndag d. 1/10-200615:00Bergsøe - Egmont (1. Herre)  0 - 3  DTUs baner
Søndag d. 17/9-200614:00Egmont - Kampsax (1. Herre)  1 - 6  Ryparken
Mandag d. 11/9-200618:00Nybrogaard - Egmont (1. Herre)  0 - 0  Vadgård Skole
Søndag d. 3/9-200614:00Egmont - POP (1. Herre)  3 - 2  Ryparken
Søndag d. 11/6-200614:00Egmont - Otto Mønsted (1. Herre)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 28/5-200614:00Egmont - Bergsøe (1. Herre)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 14/5-200614:00Kampsax - Egmont (1. Herre)  7 - 0  DTUs baner
Torsdag d. 11/5-200617:00DGK - Egmont (1. Herre)  1 - 4  Livgardens Kaserne
Mandag d. 8/5-200618:00POP - Egmont (1. Herre)  3 - 0  DTUs baner
Mandag d. 8/5-200618:00POP - Egmont (Pokal)  3 - 0  DTUs baner
Søndag d. 7/5-200614:00Egmont - Nybrogaard (1. Herre)  4 - 2  Ryparken
Søndag d. 23/4-200614:00Otto Mønsted - Egmont (1. Herre)  1 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 2/10-200514:00Egmont - Herlev (2. Herre)  3 - 3  Fælledparken
Søndag d. 25/9-200516:00Egmont - DGK (2. Herre)  8 - 1  Ryparken
Søndag d. 18/9-200514:00Egmont - William Demant (2. Herre)  1 - 0  Ryparken
Mandag d. 12/9-200517:15DGK - Egmont (2. Herre)  2 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 4/9-200514:00Egmont - Ostenfeld (2. Herre)  5 - 2  Ryparken
Søndag d. 12/6-200514:00Studentergaarden - Egmont (2. Herre)  2 - 5  Ryparken
Søndag d. 5/6-200514:00Egmont - RHK (2. Herre)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 22/5-200514:00William Demant - Egmont (2. Herre)  2 - 2  DTUs baner
Mandag d. 16/5-200515:00Bergsøe - Egmont (Pokal)  3 - 0  DTUs baner
Onsdag d. 11/5-200519:00Ostenfeld - Egmont (2. Herre)  2 - 5  DTUs baner
Søndag d. 8/5-200514:00Egmont - Studentergaarden (2. Herre)  4 - 4  Ryparken
Søndag d. 24/4-200513:00RHK - Egmont (2. Herre)  2 - 3  Ryparken
Mandag d. 18/4-200518:00Herlev - Egmont (2. Herre)  0 - 9  Hammergårdsskolen
Søndag d. 10/10-200414:00Egmont - Kampsax (2. Herre)  4 - 1  Fælledparken
Søndag d. 3/10-200415:00Egmont - Nybrogaard (2. Herre)  7 - 2  Ryparken
Søndag d. 26/9-200416:00Egmont - DGK (2. Herre)  2 - 7  Ryparken
Søndag d. 19/9-200414:00Egmont - William Demant (2. Herre)  3 - 1  Ryparken
Mandag d. 13/9-200417:30DGK - Egmont (2. Herre)  1 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 5/9-200414:00Egmont - Viggo Jarl (2. Herre)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 20/6-200414:00Egmont - Studentergaarden (2. Herre)  1 - 1  Fælledparken
Søndag d. 13/6-200415:00Studentergaarden - Egmont (2. Herre)  3 - 2  Ryparken
Mandag d. 31/5-200414:00Egmont - Lautrupgård (2. Herre)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 23/5-200414:00William Demant - Egmont (2. Herre)  3 - 1  DTUs baner
Søndag d. 16/5-200414:00Lautrupgård - Egmont (2. Herre)  3 - 0  Lautrupgaardkollegiet
Søndag d. 9/5-200414:00Egmont - Hjortespring (Pokal)  2 - 3  Ryparken
Søndag d. 2/5-200415:00Viggo Jarl - Egmont (2. Herre)  3 - 4  DTUs baner
Søndag d. 25/4-200413:00Kampsax - Egmont (2. Herre)  3 - 2  DTUs baner
Søndag d. 18/4-200417:00Nybrogaard - Egmont (2. Herre)  4 - 1  Vadgård Skole
Søndag d. 12/10-200314:00Egmont - DGK (2. Herre)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 28/9-200316:00Viggo Jarl - Egmont (2. Herre)  2 - 2  DTUs baner
Søndag d. 21/9-200314:00Egmont - Nybrogaard (2. Herre)  8 - 3  Ryparken
Søndag d. 14/9-200314:00Egmont - Herlev (2. Herre)  2 - 5  Ryparken
Søndag d. 7/9-200315:00Egmont - Studentergaarden (2. Herre)  0 - 0  Ryparken
Mandag d. 16/6-200318:00Herlev - Egmont (2. Herre)  3 - 0  Hammergårdsskolen
Søndag d. 1/6-200314:00Egmont - Rebæk Søpark (2. Herre)  1 - 4  Ryparken
Mandag d. 26/5-200317:30DGK - Egmont (2. Herre)  7 - 0  Livgardens Kaserne
Søndag d. 11/5-200314:00Egmont - Viggo Jarl (2. Herre)  4 - 4  Ryparken
Søndag d. 4/5-200315:00Nybrogaard - Egmont (2. Herre)  2 - 3  Vadgård Skole
Søndag d. 27/4-200315:00Studentergaarden - Egmont (2. Herre)  2 - 2  Ryparken
Mandag d. 21/4-200315:00Rebæk Søpark - Egmont (2. Herre)  5 - 0  Rebæk Søpark

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Kasper "Kapi" Svendsen19
Jakob "Rektor" Larsen17
Mads Døvling Andersen16
Magnus Hansen16
Trygve Aabye Dam14
IALT82
ASSISTLISTE

Mads Døvling Andersen15
Ajenthen Ranjan11
Sune Kyndesen10
Anders Lolle9
Trygve Aabye Dam8
IALT53

ANTAL KAMPE

Ajenthen Ranjan50
Daniel Schou35
Tobias Stenbjerg Lyngeraa31
Peter Petersen27
Trygve Aabye Dam26
IALT169
ANTAL SÆSONER

Ajenthen Ranjan8
Tobias Stenbjerg Lyngeraa6
Martin 'bebse' Lehman5
Daniel Schou5
Bastian Kjeldsen4
IALT28

TIDLIGERE SPILLERE
A.P. SkovsenAlaa ZankariAnders "Aldi" Pall
Anders Dan-NielsenAnders DupontAnders Lolle
Anders MarkussenAndreas GeertsenAndreas Lloyd
Bastian KjeldsenBenjamin GamillschegBogdan Graczyk
Casper Lund-AndersenCasper SvensonChristian "Geyser" Westergaard
Christian FrostChristian LönnekerChristian Rasmussen
Daniel LuunDavid StrykowskiDion Aagaard
Einar FoghEmil lyhning sjøntoftFernando Alvarez
Henrik HartmannHenrik IversenHenrik Rubæk Jørgensen
HoffmannIvan LivianoJacob Nicolas Gandil
Jacob NielsenJakob "Rektor" LarsenJakob Melgaard
János HetheyJeppe PersJesper Pedersen
Jesper StormJon MaaløvJon Skovgaard-petersen
Jonas IversenJonas MortensenJonas Terp-Petersen
Kasper "Kapi" SvendsenKenneth AggerholmKim Lynge Jensen
Kristian AagardLasse RyborgLasse Verner Olesen
Lauge RasmussenLaurids RefslundLeon Ivar Jessen
Mads Døvling AndersenMadsTerndrupMartin Boysen
Martin PedersenMorten HansenMorten Sørensen
Nathaniel FinneyNiels "Aben" GrønningNikolaj Nerup
Per Rud PetersenPeter ForsbergPeter Sohn
Philip SchytzRasmus SparreRasmus Vejdrup-Hansen
Rune Fauerskov JensenSara VienbjergSebastian Sztuk
ShaggySimon Cardel LangelandSimon Conheady
Simon ConheadySimon F."14" JørgensenSimon Lambrecht Finne
Steen FrandsenSune BülowSune Kyndesen
Søren Lund KristensenSøren RosenmeierThomas Kjær Petersen
Thomas SchiødtThor Grønning JohansenThor Krejsgaard
Thorbjørn TodsenToke Lund SindingTroels Emtekær Linnet
Troels SmitTune Hannes Pers
Til forsiden
Carlsberg Sport logo