Holdinformationer om Egmont (D)


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Sarah RichmondTlf:/29681212
Frederik RoslevTlf:/27153511

Spilletøj(primær/sekundær): Grøn / .

Primær hjemmebane: Ryparken.

Status 2019: Nr. 3 i 1. Division Dame (3 point efter 2 kampe)

Kollegietilknytning: Egmont, Nørre Allé 75, 2100 Kbh. Ø

KOMMENDE KAMPE
Søndag d. 19/5-201919:15Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)Ryparken
Søndag d. 2/6-201915:00Tietgen (D) - Egmont (D) (1. Dame)Artillerivej
Søndag d. 9/6-201916:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)Ryparken

Resultater i 2019
Søndag d. 5/5-201918:45RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 12/5-201918:45Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)
Camilla Leppänen
Camilla Leppänen
(1 kampe i 2019)
Kristine Amalie Ohlen
Kristine Amalie Ohlen
(1 kampe i 2019)
Randi Emilie Dahlen
Randi Emilie Dahlen
(1 kampe i 2019)
Sarah Liv Richmond
Sarah Liv Richmond
(1 kampe i 2019)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

Kristine Amalie Ohlen1
IALT1
ASSISTLISTE

IALT0

TIDLIGERE RESULTATER
Søndag d. 4/11-201815:30Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 28/10-201817:00Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Torsdag d. 4/10-201817:40Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken NORD
Søndag d. 30/9-201817:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Torsdag d. 20/9-201818:00Grønjord (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  1 - 2  Artillerivej
Søndag d. 9/9-201818:45Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 2/9-201818:30RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 17/6-201817:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 10/6-201818:45Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 3/6-201817:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  6 - 2  Ryparken
Søndag d. 27/5-201816:45Tietgen (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 1  Artillerivej
Søndag d. 13/5-201818:45Egmont (D) - DGK (D) (Pokal Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 6/5-201817:15Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 29/4-201816:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 5/11-201717:50Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 29/10-201717:45Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 6  Ryparken
Søndag d. 15/10-201716:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 0  Ryparken
Onsdag d. 11/10-201717:15Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  8 - 1  Artillerivej
Søndag d. 8/10-201717:50Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 24/9-201716:25Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  0 - 0  Ryparken
Søndag d. 10/9-201714:45Tietgen (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 11/6-201718:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 28/5-201718:15Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 0  Ryparken
Onsdag d. 17/5-201719:00Grønjord (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  6 - 0  Artillerivej
Søndag d. 14/5-201717:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 7/5-201719:00Egmont (D) - Tietgen (D) (Pokal Dame)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 30/4-201718:15Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 3  Ryparken
Onsdag d. 26/4-201719:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 2  Artillerivej
Søndag d. 2/10-201618:45Sølund (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 25/9-201618:45RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 18/9-201618:45Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 11/9-201617:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 4/9-201618:45Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  5 - 1  Ryparken
Søndag d. 12/6-201618:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 5/6-201620:00Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 3  Ryparken
Tirsdag d. 31/5-201617:30Egmont (D) - DGK (D) (Pokal Dame)  1 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 22/5-201619:30Egmont (D) - Sølund (D) (1. Dame)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 8/5-201616:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 24/4-201617:30Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/10-201518:15Egmont (D) - Kampsax (D) (2. Dame)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 4/10-201518:15Egmont (D) - DGK (D) (2. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 27/9-201515:15Tietgen (D) - Egmont (D) (2. Dame)  0 - 7  Artillerivej
Søndag d. 20/9-201518:15Egmont (D) - Sølund (D) (2. Dame)  4 - 3  Ryparken
Torsdag d. 10/9-201517:50DGK (D) - Egmont (D) (2. Dame)  1 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 6/9-201517:45Kampsax (D) - Egmont (D) (2. Dame)  5 - 0  DTUs baner
Søndag d. 7/6-201518:45Egmont (D) - Tietgen (D) (2. Dame)  13 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 31/5-201520:00Sølund (D) - Egmont (D) (2. Dame)  0 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 24/5-201517:00RHK (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  6 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 17/5-201519:30Egmont (D) - DGK (D) (2. Dame)  1 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 10/5-201518:45Egmont (D) - PoNyerne (D) (Pokal Dame)  4 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 3/5-201516:45Egmont (D) - Kampsax (D) (2. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 19/4-201515:50Tietgen (D) - Egmont (D) (2. Dame)  0 - 2  Artillerivej
Søndag d. 12/4-201517:00Sølund (D) - Egmont (D) (2. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 5/10-201418:45Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/9-201417:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 21/9-201418:45Egmont (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  0 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/9-201420:00Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/6-201420:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Mandag d. 9/6-201420:00Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 1/6-201417:15Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/5-201420:15Nordisk (D) - Egmont (D) (1. Dame)  8 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 18/5-201413:30Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  5 - 2  Artillerivej
Søndag d. 11/5-201418:15Nordisk (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  5 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/5-201418:45Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 29/9-201315:45Kampsax (D) - Egmont (D) (2. Dame)  3 - 5  DTUs baner
Søndag d. 22/9-201317:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/9-201318:45Egmont (D) - Hjortespring (D) (2. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 8/9-201317:00Egmont (D) - RJK (D) (2. Dame)  1 - 5  Fælledparken Kunst
Søndag d. 16/6-201316:50Egmont (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 9/6-201319:40Egmont (D) - Nybrogaard (D) (2. Dame)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 2/6-201317:00Nordisk (D) - Egmont (D) (2. Dame)  3 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 26/5-201318:45Egmont (D) - Kampsax (D) (2. Dame)  6 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 12/5-201316:50Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 5/5-201314:50RJK (D) - Egmont (D) (2. Dame)  2 - 5  Sundby Idrætspark
Tirsdag d. 30/4-201318:25Nybrogaard (D) - Egmont (D) (2. Dame)  1 - 3  DTUs baner
Fredag d. 26/4-201319:30Hjortespring (D) - Egmont (D) (2. Dame)  0 - 3  Skinderskovgård
Søndag d. 11/11-201217:10Egmont (D) - Grønjord (D) (Træning)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/10-201218:40Egmont (D) - POP (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/10-201218:50Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/10-201218:45Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 8  Fælledparken Kunst
Søndag d. 30/9-201218:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 23/9-201215:00Nybrogaard (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 0  Vadgård Skole
Søndag d. 9/9-201215:20Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  0 - 5  Fælledparken Kunst
Mandag d. 3/9-201217:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (Pokal)  2 - 5  Livgardens Kaserne
Onsdag d. 20/6-201218:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 5  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 10/6-201217:15Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 3/6-201216:00POP (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 2  Vadgård Skole
Søndag d. 27/5-201216:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 20/5-201216:15Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 13/5-201215:30Egmont (D) - Nybrogaard (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken
Søndag d. 22/4-201217:00RHK (D) - Egmont (D) ()  4 - 2  Fælledparken NORD
Torsdag d. 17/11-201121:00Egmont (D) - RHK (D) (Pokal)  5 - 6  Ryparken
Torsdag d. 6/10-201117:30Løvinderne (D) - Egmont (D) (Pokal)  2 - 6  Ryparken
Søndag d. 2/10-201115:50Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  9 - 1  Ryparken
Søndag d. 18/9-201117:00POP (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 0  Vadgård Skole
Mandag d. 12/9-201118:00Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 19/6-201116:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken NORD
Søndag d. 5/6-201115:00Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken NORD
Søndag d. 29/5-201117:00Egmont (D) - POP (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 15/5-201117:45Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 8/5-201115:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Fælledparken
Søndag d. 3/10-201016:00Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 0  Fælledparken NORD
Søndag d. 19/9-201017:15APK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 12/9-201016:00Egmont (D) - POP (D) (1. Dame)  2 - 1  Ryparken
Onsdag d. 8/9-201019:20Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 5/9-201012:30Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 20/6-201013:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Tirsdag d. 15/6-201018:00Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken
Søndag d. 6/6-201012:30POP (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 6  Vadgård Skole
Søndag d. 23/5-201012:30RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 0  Uafklaret
Søndag d. 16/5-201013:00Egmont (D) - APK (D) (1. Dame)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 25/10-200914:00Egmont (D) - POP (D) (1. Dame)  3 - 1  Fælledparken
Tirsdag d. 20/10-200917:00Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  2 - 0  Fælledparken
Søndag d. 4/10-200914:00APK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 13/9-200916:00Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken
Søndag d. 30/8-200914:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken
Søndag d. 21/6-200913:30Egmont (D) - APK (D) (1. Dame)  7 - 0  Fælledparken
Søndag d. 14/6-200915:00POP (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 1  DTUs baner
Mandag d. 8/6-200917:15Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 17/5-200916:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 3  Fælledparken
Mandag d. 11/5-200918:30Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 3  Dyvekeskolen

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Kristine Amalie Ohlen1
IALT1
ASSISTLISTE

IALT0

ANTAL KAMPE

Randi Emilie Dahlen1
Camilla Leppänen1
Sarah Liv Richmond1
Kristine Amalie Ohlen1
Malene Vestergaard Jessen1
IALT5
ANTAL SÆSONER

Randi Emilie Dahlen1
Kristine Amalie Ohlen1
Camilla Leppänen1
Sarah Liv Richmond1
Malene Vestergaard Jessen1
IALT5

Til forsiden
Carlsberg Sport logo