Holdinformationer om Egmont (D)


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Kristine OhlenTlf:/51943421
Alberte LouaTlf:/20129321

Spilletøj(primær/sekundær): Grøn / .

Primær hjemmebane: Ryparken.

Status 2019: Nr. 3 i 1. Division Dame (18 point efter 12 kampe)

Kollegietilknytning: Egmont, Nørre Allé 75, 2100 Kbh. Ø

KOMMENDE KAMPE

Der er ikke tilføjet nogen kampe til programmet i denne sæson.

Resultater i 2019
Søndag d. 5/5-201918:45RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 12/5-201918:45Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 19/5-201919:15Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  3 - 7  Ryparken
Søndag d. 2/6-201915:00Tietgen (D) - Egmont (D) (1. Dame)  5 - 2  Artillerivej
Torsdag d. 20/6-201921:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  3 - 4  Artillerivej
Søndag d. 8/9-201918:45Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  8 - 0  Ryparken
Søndag d. 15/9-201916:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 0  Artillerivej
Søndag d. 29/9-201915:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 3  Ryparken
Onsdag d. 16/10-201917:15Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 0  Artillerivej
Søndag d. 27/10-201917:40Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 2  Ryparken
Onsdag d. 30/10-201917:00Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  0 - 4  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Søndag d. 10/11-201917:15Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 17/11-201915:00Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 2  DR Byen 7 Mands Kunstbane

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)
Aida Sharzad
Aida Sharzad
(1 kampe i 2019)
Alberte Loua
Alberte Loua
(6 kampe i 2019)
Anna Fjorder
Anna Fjorder
(1 kampe i 2019)
Anne Timm
Anne Timm
(7 kampe i 2019)
Bodil Charlotte Arp
Bodil Charlotte Arp
(3 kampe i 2019)
Camilla Leppänen
Camilla Leppänen
(11 kampe i 2019)
Clara Frendrup
Clara Frendrup
(3 kampe i 2019)
Eibhlin Caimbeul
Eibhlin Caimbeul
(2 kampe i 2019)
Frida Blicher Ørtenblad
Frida Blicher Ørtenblad
(3 kampe i 2019)
Julie Andersen Schou
Julie Andersen Schou
(7 kampe i 2019)
Kristine Amalie Ohlen
Kristine Amalie Ohlen
(12 kampe i 2019)
Maria Brinkkjær
Maria Brinkkjær
(3 kampe i 2019)
Naja Johansen
Naja Johansen
(8 kampe i 2019)
Nana Gade
Nana Gade
(4 kampe i 2019)
Nina Horup Mathiasen
Nina Horup Mathiasen
(3 kampe i 2019)
Pernille Østergaard
Pernille Østergaard
(1 kampe i 2019)
Randi Emilie Dahlen
Randi Emilie Dahlen
(10 kampe i 2019)
Sarah Christiansen
Sarah Christiansen
(6 kampe i 2019)
Sarah Liv Richmond
Sarah Liv Richmond
(4 kampe i 2019)
Terese Marie Lauritzen
Terese Marie Lauritzen
(1 kampe i 2019)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

Kristine Amalie Ohlen9
Clara Frendrup4
Camilla Leppänen4
Anne Timm3
Nana Gade2
Sarah Christiansen2
Eibhlin Caimbeul1
Randi Emilie Dahlen1
Sarah Liv Richmond1
Frida Blicher Ørtenblad1
IALT28
ASSISTLISTE

IALT0

TIDLIGERE RESULTATER
Søndag d. 4/11-201815:30Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 28/10-201817:00Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Torsdag d. 4/10-201817:40Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken NORD
Søndag d. 30/9-201817:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Torsdag d. 20/9-201818:00Grønjord (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  1 - 2  Artillerivej
Søndag d. 9/9-201818:45Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 2/9-201818:30RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 17/6-201817:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 10/6-201818:45Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 3/6-201817:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  6 - 2  Ryparken
Søndag d. 27/5-201816:45Tietgen (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 1  Artillerivej
Søndag d. 13/5-201818:45Egmont (D) - DGK (D) (Pokal Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 6/5-201817:15Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 29/4-201816:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 5/11-201717:50Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 29/10-201717:45Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 6  Ryparken
Søndag d. 15/10-201716:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 0  Ryparken
Onsdag d. 11/10-201717:15Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  8 - 1  Artillerivej
Søndag d. 8/10-201717:50Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 24/9-201716:25Egmont (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  0 - 0  Ryparken
Søndag d. 10/9-201714:45Tietgen (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 11/6-201718:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 28/5-201718:15Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 0  Ryparken
Onsdag d. 17/5-201719:00Grønjord (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  6 - 0  Artillerivej
Søndag d. 14/5-201717:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 7/5-201719:00Egmont (D) - Tietgen (D) (Pokal Dame)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 30/4-201718:15Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 3  Ryparken
Onsdag d. 26/4-201719:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 2  Artillerivej
Søndag d. 2/10-201618:45Sølund (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 25/9-201618:45RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 18/9-201618:45Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 11/9-201617:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 4/9-201618:45Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  5 - 1  Ryparken
Søndag d. 12/6-201618:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 5/6-201620:00Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 3  Ryparken
Tirsdag d. 31/5-201617:30Egmont (D) - DGK (D) (Pokal Dame)  1 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 22/5-201619:30Egmont (D) - Sølund (D) (1. Dame)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 8/5-201616:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 24/4-201617:30Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/10-201518:15Egmont (D) - Kampsax (D) (2. Dame)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 4/10-201518:15Egmont (D) - DGK (D) (2. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 27/9-201515:15Tietgen (D) - Egmont (D) (2. Dame)  0 - 7  Artillerivej
Søndag d. 20/9-201518:15Egmont (D) - Sølund (D) (2. Dame)  4 - 3  Ryparken
Torsdag d. 10/9-201517:50DGK (D) - Egmont (D) (2. Dame)  1 - 3  Livgardens Kaserne
Søndag d. 6/9-201517:45Kampsax (D) - Egmont (D) (2. Dame)  5 - 0  DTUs baner
Søndag d. 7/6-201518:45Egmont (D) - Tietgen (D) (2. Dame)  13 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 31/5-201520:00Sølund (D) - Egmont (D) (2. Dame)  0 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 24/5-201517:00RHK (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  6 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 17/5-201519:30Egmont (D) - DGK (D) (2. Dame)  1 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 10/5-201518:45Egmont (D) - PoNyerne (D) (Pokal Dame)  4 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 3/5-201516:45Egmont (D) - Kampsax (D) (2. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 19/4-201515:50Tietgen (D) - Egmont (D) (2. Dame)  0 - 2  Artillerivej
Søndag d. 12/4-201517:00Sølund (D) - Egmont (D) (2. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 5/10-201418:45Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/9-201417:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 21/9-201418:45Egmont (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  0 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/9-201420:00Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/6-201420:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Mandag d. 9/6-201420:00Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 1/6-201417:15Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 5  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/5-201420:15Nordisk (D) - Egmont (D) (1. Dame)  8 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 18/5-201413:30Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  5 - 2  Artillerivej
Søndag d. 11/5-201418:15Nordisk (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  5 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/5-201418:45Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 29/9-201315:45Kampsax (D) - Egmont (D) (2. Dame)  3 - 5  DTUs baner
Søndag d. 22/9-201317:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/9-201318:45Egmont (D) - Hjortespring (D) (2. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 8/9-201317:00Egmont (D) - RJK (D) (2. Dame)  1 - 5  Fælledparken Kunst
Søndag d. 16/6-201316:50Egmont (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 9/6-201319:40Egmont (D) - Nybrogaard (D) (2. Dame)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 2/6-201317:00Nordisk (D) - Egmont (D) (2. Dame)  3 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 26/5-201318:45Egmont (D) - Kampsax (D) (2. Dame)  6 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 12/5-201316:50Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 5/5-201314:50RJK (D) - Egmont (D) (2. Dame)  2 - 5  Sundby Idrætspark
Tirsdag d. 30/4-201318:25Nybrogaard (D) - Egmont (D) (2. Dame)  1 - 3  DTUs baner
Fredag d. 26/4-201319:30Hjortespring (D) - Egmont (D) (2. Dame)  0 - 3  Skinderskovgård
Søndag d. 11/11-201217:10Egmont (D) - Grønjord (D) (Træning)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/10-201218:40Egmont (D) - POP (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/10-201218:50Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/10-201218:45Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 8  Fælledparken Kunst
Søndag d. 30/9-201218:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 23/9-201215:00Nybrogaard (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 0  Vadgård Skole
Søndag d. 9/9-201215:20Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  0 - 5  Fælledparken Kunst
Mandag d. 3/9-201217:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (Pokal)  2 - 5  Livgardens Kaserne
Onsdag d. 20/6-201218:00Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 5  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 10/6-201217:15Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  6 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 3/6-201216:00POP (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 2  Vadgård Skole
Søndag d. 27/5-201216:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 20/5-201216:15Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 13/5-201215:30Egmont (D) - Nybrogaard (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken
Søndag d. 22/4-201217:00RHK (D) - Egmont (D) ()  4 - 2  Fælledparken NORD
Torsdag d. 17/11-201121:00Egmont (D) - RHK (D) (Pokal)  5 - 6  Ryparken
Torsdag d. 6/10-201117:30Løvinderne (D) - Egmont (D) (Pokal)  2 - 6  Ryparken
Søndag d. 2/10-201115:50Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  9 - 1  Ryparken
Søndag d. 18/9-201117:00POP (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 0  Vadgård Skole
Mandag d. 12/9-201118:00Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 19/6-201116:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken NORD
Søndag d. 5/6-201115:00Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken NORD
Søndag d. 29/5-201117:00Egmont (D) - POP (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 15/5-201117:45Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 8/5-201115:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Fælledparken
Søndag d. 3/10-201016:00Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 0  Fælledparken NORD
Søndag d. 19/9-201017:15APK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 12/9-201016:00Egmont (D) - POP (D) (1. Dame)  2 - 1  Ryparken
Onsdag d. 8/9-201019:20Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 5/9-201012:30Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 20/6-201013:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Tirsdag d. 15/6-201018:00Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken
Søndag d. 6/6-201012:30POP (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 6  Vadgård Skole
Søndag d. 23/5-201012:30RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 0  Uafklaret
Søndag d. 16/5-201013:00Egmont (D) - APK (D) (1. Dame)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 25/10-200914:00Egmont (D) - POP (D) (1. Dame)  3 - 1  Fælledparken
Tirsdag d. 20/10-200917:00Egmont (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  2 - 0  Fælledparken
Søndag d. 4/10-200914:00APK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 13/9-200916:00Otto Mønsted (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken
Søndag d. 30/8-200914:30Egmont (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken
Søndag d. 21/6-200913:30Egmont (D) - APK (D) (1. Dame)  7 - 0  Fælledparken
Søndag d. 14/6-200915:00POP (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 1  DTUs baner
Mandag d. 8/6-200917:15Løvinderne (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 4  Livgardens Kaserne
Søndag d. 17/5-200916:00Egmont (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 3  Fælledparken
Mandag d. 11/5-200918:30Grønjord (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 3  Dyvekeskolen

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Kristine Amalie Ohlen9
Clara Frendrup4
Camilla Leppänen4
Anne Timm3
Nana Gade2
IALT22
ASSISTLISTE

IALT0

ANTAL KAMPE

Kristine Amalie Ohlen12
Camilla Leppänen11
Randi Emilie Dahlen10
Naja Johansen8
Anne Timm7
IALT48
ANTAL SÆSONER

Malene Vestergaard Jessen1
Anne Timm1
Julie Andersen Schou1
Nana Gade1
Terese Marie Lauritzen1
IALT5

Til forsiden
Carlsberg Sport logo