Holdinformationer om RHK (D)


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Anne Sofie WulffTlf:/25156095

Spilletøj(primær/sekundær): Sort/Rød / Blå/blå.

Primær hjemmebane: Ryparken.

Status 2019: Nr. 4 i 1. Division Dame (8 point efter 9 kampe)

Kollegietilknytning: RHK, Jagtvej 120, 2200 Kbh. N

KOMMENDE KAMPE
Søndag d. 20/10-201916:45Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)Ryparken
Søndag d. 27/10-201914:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)Artillerivej
Søndag d. 3/11-201917:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)Ryparken
Søndag d. 10/11-201916:00RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)Ryparken

Resultater i 2019
Søndag d. 28/4-201918:15Tietgen (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 1  Artillerivej
Søndag d. 5/5-201918:45RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 12/5-201918:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  3 - 4  Ryparken
Søndag d. 26/5-201916:00Tietgen (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 1  Artillerivej
Søndag d. 16/6-201919:00RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 8/9-201916:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 1  Artillerivej
Søndag d. 22/9-201916:30RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 22/9-201917:00Tietgen (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 29/9-201915:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 3  Ryparken
Onsdag d. 16/10-201917:15Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 0  Artillerivej

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)

(0 kampe i 2019)
Anne Sofie Diemer Wulff
Anne Sofie Diemer Wulff
(0 kampe i 2019)
Cecilie Uhre Jørgensen
Cecilie Uhre Jørgensen
(0 kampe i 2019)
Charlotte Gryholt Larsen
Charlotte Gryholt Larsen
(0 kampe i 2019)
Karen Rygaard
Karen Rygaard
(0 kampe i 2019)
Karoline Balle Hvidberg
Karoline Balle Hvidberg
(0 kampe i 2019)
Katrine Kaasgaard
Katrine Kaasgaard
(0 kampe i 2019)
Lea Bejstrup Jensen
Lea Bejstrup Jensen
(0 kampe i 2019)
Louise Jensen
Louise Jensen
(0 kampe i 2019)
Maja Heegaard
Maja Heegaard
(0 kampe i 2019)
Maria Gade
Maria Gade
(0 kampe i 2019)
Sigrid Schjær Jensen
Sigrid Schjær Jensen
(0 kampe i 2019)
Tenna Nyland Kristensen
Tenna Nyland Kristensen
(0 kampe i 2019)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

IALT0
ASSISTLISTE

IALT0

TIDLIGERE RESULTATER
Søndag d. 4/11-201815:00Tietgen (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  1 - 3  Artillerivej
Søndag d. 28/10-201817:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 9  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 7/10-201818:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 1  Ryparken
Torsdag d. 4/10-201817:40Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 4  Fælledparken NORD
Søndag d. 30/9-201815:45Tietgen (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 3  Artillerivej
Søndag d. 23/9-201818:45Nordisk - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 11  Ryparken
Søndag d. 16/9-201818:30RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 9/9-201818:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  7 - 1  Ryparken
Søndag d. 2/9-201818:30RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 1  Ryparken
Søndag d. 10/6-201814:00Tietgen (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 6  Artillerivej
Søndag d. 3/6-201817:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  6 - 2  Ryparken
Søndag d. 27/5-201815:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 20/5-201817:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  7 - 1  Artillerivej
Søndag d. 13/5-201820:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  8 - 0  Ryparken
Søndag d. 29/4-201818:45RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  3 - 4  Ryparken
Onsdag d. 8/11-201718:45Grønjord (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  3 - 2  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Søndag d. 5/11-201717:50Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 29/10-201712:45Tietgen (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 0  Artillerivej
Søndag d. 8/10-201716:40Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 6  Ryparken
Søndag d. 1/10-201717:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 4  Ryparken
Søndag d. 17/9-201717:00RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  3 - 6  Ryparken
Søndag d. 10/9-201718:30RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Torsdag d. 7/9-201718:50Otto Mønsted (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  1 - 6  Artillerivej
Søndag d. 11/6-201718:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 1  Ryparken
Søndag d. 4/6-201716:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  4 - 1  Artillerivej
Søndag d. 21/5-201717:15RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 14/5-201717:15RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 7/5-201717:15Løvinderne (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 2  Ryparken
Søndag d. 30/4-201718:15RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Lørdag d. 29/4-201718:45RHK (D) - Tietgen (D) (1. Dame)  3 - 4  Ryparken
Søndag d. 23/4-201717:45Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  8 - 6  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Torsdag d. 20/4-201719:30RHK (D) - Løvinderne (D) (Træning)  5 - 0  Artillerivej
Søndag d. 30/10-201618:30RHK (D) - Tietgen (D) (Pokal Dame)  4 - 1  DR Byen 7 Mands Kunstbane
Søndag d. 2/10-201617:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 25/9-201618:45RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 4  Ryparken
Søndag d. 18/9-201618:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 11/9-201617:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 4/9-201620:00Sølund (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 3  Ryparken
Søndag d. 19/6-201618:15RHK (D) - Sølund (D) (Pokal Dame)  5 - 2  Ryparken
Søndag d. 12/6-201617:45RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 5/6-201618:45RHK (D) - Sølund (D) (1. Dame)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 22/5-201618:15RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  6 - 0  Ryparken
Søndag d. 15/5-201615:45Otto Mønsted (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 8/5-201617:05Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 2  Artillerivej
Søndag d. 24/4-201618:15Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Ryparken
Søndag d. 15/11-201517:15Grønjord (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Mandag d. 19/10-201520:55RHK (D) - Sølund (D) (Pokal Dame)  3 - 2  Ryparken
Søndag d. 4/10-201517:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 6  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 27/9-201516:30RHK (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 20/9-201518:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 13/9-201515:45PoNyerne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 6  Vadgård Skole
Søndag d. 6/9-201519:30RHK (D) - Løvinderne (D) (Træning)  3 - 1  Ryparken
Lørdag d. 13/6-201517:00RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  4 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/6-201518:45RHK (D) - PoNyerne (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 31/5-201518:45Nordisk (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 5  Fælledparken Kunst
Søndag d. 24/5-201517:00RHK (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  6 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 17/5-201518:15RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  10 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 10/5-201518:45Løvinderne (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  2 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 3/5-201516:15Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 5  Artillerivej
Søndag d. 26/4-201516:30Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 5  Ryparken
Søndag d. 5/10-201417:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 12  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 28/9-201415:45Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 5  Artillerivej
Søndag d. 21/9-201418:45Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/9-201418:45Nordisk (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/6-201420:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Mandag d. 9/6-201418:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  5 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 1/6-201418:45RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 25/5-201420:15RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 18/5-201420:00RHK (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  3 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 11/5-201417:00RHK (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  1 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/5-201418:45Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 27/4-201417:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Supercup)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 24/11-201316:15RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 3/11-201319:00RHK (D) - Grønjord (D) (Pokal Dame)  2 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 6/10-201320:30Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 29/9-201317:30Nybrogaard (D) - RHK (D) (Pokal Dame)  0 - 5  Vadgård Skole
Tirsdag d. 24/9-201318:25Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 6  Artillerivej
Søndag d. 22/9-201318:15RHK (D) - POP (D) (1. Dame)  13 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/9-201317:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 2/6-201318:15RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 26/5-201318:45RHK (D) - Nybrogaard (D) (Pokal Dame)  7 - 1  Fælledparken Kunst
Torsdag d. 9/5-201318:00POP (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 11  DTUs baner
Søndag d. 5/5-201318:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  2 - 2  Fælledparken Kunst
Mandag d. 22/4-201321:05RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 11/11-201217:30Otto Mønsted (D) - RHK (D) (Pokal)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/11-201219:00POP (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/10-201218:40Nybrogaard (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/10-201215:15RHK (D) - POP (D) (Pokal)  4 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 7/10-201218:45Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 8  Fælledparken Kunst
Søndag d. 30/9-201219:45RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken Kunst
Onsdag d. 19/9-201218:00Grønjord (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 0  Kløvermarkens Idrætsanlæg
Søndag d. 16/9-201220:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 9/9-201217:00Nybrogaard (D) - RHK (D) (Pokal)  0 - 2  DTUs baner
Søndag d. 10/6-201217:00RHK (D) - POP (D) (1. Dame)  1 - 0  Fælledparken NORD
Søndag d. 3/6-201216:55RHK (D) - Nybrogaard (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 27/5-201216:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 20/5-201217:15Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  4 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/5-201218:20RHK (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  4 - 0  Fælledparken NORD
Søndag d. 6/5-201217:00RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  2 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 22/4-201217:00RHK (D) - Egmont (D) ()  4 - 2  Fælledparken NORD
Torsdag d. 17/11-201121:00Egmont (D) - RHK (D) (Pokal)  5 - 6  Ryparken
Søndag d. 9/10-201117:30RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  1 - 1  Fælledparken NORD
Torsdag d. 6/10-201121:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 25/9-201116:30POP (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 2  DTUs baner
Mandag d. 19/9-201118:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 4  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 19/6-201116:00RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken NORD
Søndag d. 12/6-201115:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 5/6-201117:00RHK (D) - POP (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 29/5-201115:30RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  4 - 1  Fælledparken NORD
Søndag d. 8/5-201115:00Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 0  Fælledparken
Søndag d. 10/10-201012:30APK (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 6  Uafklaret
Tirsdag d. 28/9-201018:00RHK (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 0  Ryparken
Søndag d. 19/9-201016:00Løvinderne (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 2  Fælledparken NORD
Tirsdag d. 14/9-201018:30RHK (D) - POP (D) (1. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 12/9-201017:15RHK (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  5 - 1  Ryparken
Torsdag d. 9/9-201018:00Otto Mønsted (D) - RHK (D) (1. Dame)  2 - 5  Fælledparken NORD
Søndag d. 5/9-201012:30Egmont (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 1  Ryparken
Søndag d. 20/6-201014:30POP (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 8  Vadgård Skole
Søndag d. 6/6-201012:00APK (D) - RHK (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken NORD
Søndag d. 23/5-201012:30RHK (D) - Egmont (D) (1. Dame)  1 - 0  Uafklaret

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Julie Flensborg9
Tenna Nyland Kristensen7
Trine Riis Jensen3
3
2
IALT24
ASSISTLISTE

1
IALT1

ANTAL KAMPE

9
Julie Flensborg9
Tenna Nyland Kristensen8
Trine Riis Jensen4
Amalie Pihl4
IALT34
ANTAL SÆSONER

Tenna Nyland Kristensen3
Julie Flensborg2
2
Lea Bruun Hartvig Hansen2
Maja Isabel Overmark Fosgerau1
IALT10

TIDLIGERE SPILLERE
Amalie PihlAnne Mette Uldum-NielsenAnne Nielsen
Cecilie Lautrup DahlJulie FlensborgLaura Juul Stubgaard
Lea Bruun Hartvig HansenLine Ellen Ankjær NielsenMaja Isabel Overmark Fosgerau
Nina Astrid FengerTrine Riis Jensen
Til forsiden
Carlsberg Sport logo