Holdinformationer om Nordisk (D)


INFORMATIONER

Kontaktpersoner (mailadresser er kun tilgængelige efter login):

Clara HeinzeTlf:2883 8889/

Spilletøj(primær/sekundær): Blå / .

Primær hjemmebane: Ryparken.

Status 2017: Nr. 2 i 2. Division Dame (15 point efter 11 kampe)

Kollegietilknytning: Nordisk Kollegium, Strandboulevarden 32, 2100

KOMMENDE KAMPE

Der er ikke tilføjet nogen kampe til programmet i denne sæson.

Resultater i 2017
Søndag d. 23/4-201716:30Otto Mønsted (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  0 - 0  Artillerivej
Søndag d. 30/4-201719:30DGK (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  10 - 0  Ryparken
Onsdag d. 3/5-201719:00Grønjord (D) - Nordisk (D) (Pokal Dame)  3 - 0  Artillerivej
Søndag d. 14/5-201715:00PoNyerne (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  1 - 1  Vadgård Skole
Søndag d. 28/5-201718:15Nordisk (D) - Otto Mønsted (D) (2. Dame)  1 - 3  Ryparken
Søndag d. 11/6-201719:30Nordisk (D) - PoNyerne (D) (2. Dame)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 3/9-201717:00Nordisk (D) - Otto Mønsted (D) (2. Dame)  0 - 2  Ryparken
Søndag d. 10/9-201713:30Tietgen II (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  2 - 1  Artillerivej
Søndag d. 24/9-201716:25Nordisk (D) - Tietgen II (D) (2. Dame)  1 - 0  Ryparken
Onsdag d. 27/9-201717:45DGK (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  0 - 0  Artillerivej
Søndag d. 8/10-201717:00Nordisk (D) - Tietgen II (D) (2. Dame)  1 - 0  Ryparken
Søndag d. 29/10-201716:35Nordisk (D) - DGK (D) (2. Dame)  3 - 0  Ryparken

NUVÆRENDE SPILLERTRUP (kampe i 2017)
Amalie Jelstrup
Amalie Jelstrup
(0 kampe i 2017)
Amalie Vind Hanke
Amalie Vind Hanke
(0 kampe i 2017)
Anna Emmeluth
Anna Emmeluth
(0 kampe i 2017)
Anne Skriver-Møller
Anne Skriver-Møller
(0 kampe i 2017)
Caroline Marquardsen
Caroline Marquardsen
(1 kampe i 2017)
Caroline Sahlholt
Caroline Sahlholt
(2 kampe i 2017)
Caroline Tranberg
Caroline Tranberg
(1 kampe i 2017)
Clara Heinze
Clara Heinze
(4 kampe i 2017)
Emma Hedvig Hansen
Emma Hedvig Hansen
(0 kampe i 2017)
Emma Madvig Nexø
Emma Madvig Nexø
(0 kampe i 2017)
Helena Krüger
Helena Krüger
(0 kampe i 2017)
Helle Henriksen
Helle Henriksen
(2 kampe i 2017)
Ida Bekker Ousager
Ida Bekker Ousager
(0 kampe i 2017)
Ida Clemmensen
Ida Clemmensen
(1 kampe i 2017)
Ida-Maie Søby
Ida-Maie Søby
(2 kampe i 2017)
Ina Laursen
Ina Laursen
(0 kampe i 2017)
Isabel Drost Thuen
Isabel Drost Thuen
(0 kampe i 2017)
Joanna Hagstrøm
Joanna Hagstrøm
(0 kampe i 2017)
Johanne Sihm Knudsen
Johanne Sihm Knudsen
(1 kampe i 2017)
Kathrine Knus Larsen
Kathrine Knus Larsen
(0 kampe i 2017)
Klara Kubiak
Klara Kubiak
(3 kampe i 2017)
Kristine Jonassen
Kristine Jonassen
(2 kampe i 2017)
Laura Helene Rasmussen
Laura Helene Rasmussen
(0 kampe i 2017)
Louise Kjems
Louise Kjems
(0 kampe i 2017)
Luna Witt
Luna Witt
(0 kampe i 2017)
Maiken Reimer
Maiken Reimer
(1 kampe i 2017)
Mette Lystoft
Mette Lystoft
(2 kampe i 2017)
Monika Laugesen
Monika Laugesen
(0 kampe i 2017)
Nanna witt
Nanna witt
(1 kampe i 2017)
Pernille Jørgensen
Pernille Jørgensen
(1 kampe i 2017)
Sarah Steinitz Andersen
Sarah Steinitz Andersen
(2 kampe i 2017)
Signe Boye Knudsen
Signe Boye Knudsen
(0 kampe i 2017)
Stinne Nøhr Lawaetz
Stinne Nøhr Lawaetz
(0 kampe i 2017)
Tilde Jacobsen
Tilde Jacobsen
(1 kampe i 2017)
Tinne Nissen
Tinne Nissen
(1 kampe i 2017)
Vicki Clausen
Vicki Clausen
(2 kampe i 2017)

STATISTIK (indeværende sæson)
TOPSCORERLISTE

Clara Heinze1
IALT1
ASSISTLISTE

Ida-Maie Søby1
IALT1

TIDLIGERE RESULTATER
Søndag d. 9/10-201616:50PoNyerne (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  0 - 0  Vadgård Skole
Søndag d. 2/10-201617:00Nordisk (D) - DGK (D) (2. Dame)  2 - 7  Ryparken
Søndag d. 25/9-201616:15Tietgen (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  1 - 1  Artillerivej
Torsdag d. 8/9-201617:30Tietgen (D) - Nordisk (D) (Pokal Dame)  6 - 0  Artillerivej
Søndag d. 5/6-201618:45Nordisk (D) - Tietgen (D) (2. Dame)  0 - 1  Ryparken
Søndag d. 22/5-201619:30Nordisk (D) - DGK (D) (2. Dame)  2 - 10  Ryparken
Søndag d. 8/5-201615:50Tietgen (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  6 - 0  Artillerivej
Torsdag d. 5/5-201617:45DGK (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  2 - 2  Livgardens Kaserne
Søndag d. 10/4-201616:30Nordisk (D) - PoNyerne (D) (2. Dame)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 22/11-201516:05Sølund (D) - Nordisk (D) (Playoff)  4 - 1  Fælledparken Kunst
Lørdag d. 3/10-201514:00PoNyerne (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  0 - 5  Vadgård Skole
Søndag d. 27/9-201516:30RHK (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  4 - 0  Ryparken
Søndag d. 20/9-201517:15Otto Mønsted (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  3 - 1  Bavnehøj Idrætsanlæg
Søndag d. 13/9-201516:30Løvinderne (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  2 - 0  Ryparken
Søndag d. 21/6-201518:45Nordisk (D) - Sølund (D) (Pokal Dame)  1 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/6-201514:30Grønjord (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  2 - 0  Artillerivej
Søndag d. 7/6-201520:00Nordisk (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  0 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 31/5-201518:45Nordisk (D) - RHK (D) (1. Dame)  1 - 5  Fælledparken Kunst
Søndag d. 24/5-201517:00Nordisk (D) - PoNyerne (D) (1. Dame)  11 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 10/5-201518:15Nordisk (D) - Tietgen (D) (Pokal Dame)  2 - 1  Ryparken
Søndag d. 3/5-201515:30Nordisk (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  2 - 2  Ryparken
Søndag d. 26/4-201518:45Nordisk (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 5/10-201418:45Nordisk (D) - Grønjord (D) (1. Dame)  4 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 28/9-201417:00Løvinderne (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  0 - 3  Fælledparken Kunst
Torsdag d. 25/9-201418:00Grønjord (D) - Nordisk (D) (Pokal Dame)  1 - 1  Artillerivej
Søndag d. 21/9-201418:45Egmont (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  0 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 14/9-201418:45Nordisk (D) - RHK (D) (1. Dame)  3 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 15/6-201415:30Otto Mønsted (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  2 - 0  Bavnehøj Idrætsanlæg
Mandag d. 9/6-201419:00Grønjord (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  3 - 1  Artillerivej
Søndag d. 1/6-201418:45Nordisk (D) - Løvinderne (D) (1. Dame)  4 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 25/5-201420:15Nordisk (D) - Egmont (D) (1. Dame)  8 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 18/5-201420:00RHK (D) - Nordisk (D) (1. Dame)  3 - 3  Fælledparken Kunst
Søndag d. 11/5-201418:15Nordisk (D) - Egmont (D) (Pokal Dame)  5 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 4/5-201418:45Nordisk (D) - Otto Mønsted (D) (1. Dame)  3 - 2  Fælledparken Kunst
Søndag d. 24/11-201316:15Nordisk (D) - Grønjord (D) (Træning)  2 - 1  Fælledparken Kunst
Torsdag d. 10/10-201321:00Nordisk (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal Dame)  0 - 4  Ryparken
Søndag d. 29/9-201318:00RJK (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  1 - 4  Artillerivej
Fredag d. 27/9-201318:00Hjortespring (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  0 - 3  Hammergårdsskolen
Søndag d. 15/9-201320:00Nordisk (D) - Nybrogaard (D) (2. Dame)  8 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 8/9-201317:00Nordisk (D) - Kampsax (D) (2. Dame)  13 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 16/6-201316:50Egmont (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  3 - 1  Fælledparken Kunst
Søndag d. 9/6-201320:50Nordisk (D) - POP (D) (Pokal Dame)  1 - 0  Fælledparken Kunst
Søndag d. 2/6-201317:00Nordisk (D) - Egmont (D) (2. Dame)  3 - 4  Fælledparken Kunst
Søndag d. 26/5-201320:00Nordisk (D) - Hjortespring (D) (2. Dame)  10 - 1  Fælledparken Kunst
Onsdag d. 15/5-201318:30Nordisk (D) - RJK (D) (2. Dame)  2 - 2  Gentofte Sportspark
Søndag d. 12/5-201315:00Kampsax (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  3 - 0  DTUs baner
Søndag d. 5/5-201314:30Nybrogaard (D) - Nordisk (D) (2. Dame)  4 - 4  DTUs baner
Torsdag d. 2/5-201320:00POP (D) - Nordisk (D) (Pokal Dame)  2 - 5  DTUs baner
Tirsdag d. 26/6-201219:00Nordisk (D) - Otto Mønsted (D) (Pokal)  1 - 4  Fælledparken

STATISTIK (alle tiders)
TOPSCORERLISTE

Caroline Tranberg24
Stinne Nøhr Lawaetz15
Sarah Steinitz Andersen9
Ida Bekker Ousager4
Signe Boye Knudsen3
IALT55
ASSISTLISTE

Ina Laursen1
Emma Madvig Nexø1
Ida-Maie Søby1
IALT3

ANTAL KAMPE

Ina Laursen14
Isabel Drost Thuen12
Sarah Steinitz Andersen12
Kathrine Knus Larsen12
Stinne Nøhr Lawaetz11
IALT61
ANTAL SÆSONER

Sarah Steinitz Andersen5
Klara Kubiak4
Caroline Tranberg4
Maiken Reimer4
Pernille Jørgensen3
IALT20

Til forsiden
Carlsberg Sport logo